2019. gads

2019. gads

22. Starptautiskais Garīgās mūzikas festivāls izskanēja Rīgā un Liepājā laikaposmā no 10. līdz 24. augustam. Festivālā tika akcentētas franču mūzikas pērles, ērģeļmūzika, džeza klasika, kā arī nemainīgas festivāla tradīcijas – jaundarbu koncerts un sadarbība ar Liepājas Simfonisko orķestri.

22. Starptautisko Garīgās mūzikas festivālu atklāja īpaši šim festivālam veltītu jaundarbu koncerts diriģenta Māra Sirmā vadībā. Valts Pūce opusu “Psalmu burtnīca” rakstīja Valsts Akadēmiskajam korim “Latvija” un instrumentālās grupas DAGAMBA mūziķiem, Līga Celma-Kursiete skaņdarbu “Dzīvības kokam” radīja jauktajam korim un stīgu kvartetam, savukārt Vītauta Miškina “Beati immaculati in via” tika radīts jauktajam korim un stīgu kvintetam. Koncerts notika 10. augustā Sv. Jāņa baznīcā plkst. 19.00.

Šī festivāla jaunums bija džeza mūzikas noskaņu klātbūtne. Šī koncerta īpašā viešņa bija dziedātāja Vaniša Gūlda (Vanisha Gould) no Kalifornijas, ASV, kas sadarbībā ar pianistu Tuomo Ūsitalo (Somija) un Latvijas džeza mūziķiem 15. augustā muzicēja Zirgu ielas koncertzālē.

Franču mūzikas dižgariem veltītā programma izskanēja 20. augustā Rīgas Domā. Atzīmējām franču ērģeļmūzikas pārstāvja Šarla-Marijas Vidora (Charles-Marie Widor) 175. dzimšanas dienu, interpretējot viņa pasaulē plaši atskaņoto Mesu. Veltījām uzmanību arī Fransisa Pulenka 120. gadskārtai – par godu šim notikumam koris “Latvija” iestudēja Pulenka daiļradei īpaši nozīmīgu skaņdarbu “Litānija Melnajai Jaunavai”, kā arī “Dziedājumus Svētajam Antonijam no Padujas”. Kā jau franču mūzikas programmai pienākas, arī diriģents bija no Francijas – Loiks Pjērs (Loïc Pierre), savukārt ērģeļu solo tika uzticēts meistarīgajai Piretai Aidulo (Piret Aidulo) no Igaunijas. Šī festivāla vizuālais tēls tapis iedvesmojoties tieši no Francisa Pulenka skaņdarba “Litānija Melnajai Jaunavai”.

Festivāla noslēguma koncertos svinējām ilglaicīgo kora “Latvija” draudzību ar Liepājas Simfonisko orķestri. Divos koncertos, 23. augustā Liepājā, koncertzālē “Lielais Dzintars” un 24. augustā Rīgas Domā izskanēja niansētais un klausītāju iemīļotais Morisa Diruflē (Maurice Duruflé) Rekviēms, kā arī Imanta Kalniņa Sestā simfonija.

Top